Assosiated Press Άλλη μια «ήρεμη» αντίδραση του Τσιτσιπά σε αγώνα του

Αυτή τη φορά τα «άκουσε» ο ρεφ, λίγο πριν ηττηθεί από τον Μεντβέντεφ.

Το «ταξίδι» Στέφανου Τσιτσιπά στο Shanghai Masters σταμάτησε πριν τα προημιτελικά του τουρνουά, καθώς ο Έλληνας τενίστας δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ρώσου (νο.5) με 2-0 σετ (7-6, 6-3) σε 1 ώρα και 51 λεπτά.

Για άλλο ένα ματς ο Στέφανος έβγαλε τη συνηθισμένη του ένταση μέσα στο κορτ αλλά και σε... κάποιον εκ των τριών συνηθισμένων υποψηφίων να τα ακούσουν από εκείνον. Δηλαδή τον αντίπαλο, τον πατέρα του Απόστολο και τον διαιτητή.

Ο συνειδητοιημένος Τσιτσιπάς έχει ένα μπράβο από μας

Αυτή τη φορά η μπίλια έκατσε στον ρεφ

Με αφορμή μια ποινή που του επιβλήθηκε από τον διαιτητή του αγώνα για καθυστέρηση στο σερβίς, ο Έλληνας πρωταθλητής έβγαλε όλο του παράπονο πάνω στον «άρχοντα του αγώνα».

Μην πάει το μυαλό σου σε κάτι αντίστοιχο με τα «ομορφόλογα» στον πατέρα του, αλλά το «έχεις παίξει ποτέ τένις στη ζωή σου;» το ακούσαμε ξεκάθαρα:

«Γιατί μου φέρεστε έτσι τους τελευταίους μήνες; Μόνο εμένα τιμωρείτε ενώ όλοι αργούν στα σερβίς! Έχεις παίξει ποτέ στη ζωή σου τένις;» έλεγε ο Τσιτσιπάς στο διαιτητή ξεσπώντας εις βάρος του.